Korunní 2569/108
101 00 Praha 10

Dovoz aut z Itálie
TEL: +420 731 011 116

PRODLOUŽENÁ ZÁRUKA

O možnosti prodloužených záruk u nových aut jste možná již také něco zaslechli. Už jste ale slyšeli, že nyní je možné získat záruku i na ojetý vůz, který je až 10 let starý a má najeto 200.000 km?

ZÁRUKA NA NOVÉ A OJETÉ VOZY

Prodloužené záruky poskytuje společnost QBE INSURANCE (EUROPE) LIMITED. Jako zákazník si můžete vybrat ze čtyř různých produktů pojištění a to záruky PLATINUM, GOLD, SILVER a BRONZE.

Rádi bychom připomněli, že již v únoru 2012 vstoupil definitivně v platnost nový limit ve výši 1 000,- euro, který není možné při platbách v hotovosti překročit, ale je nutné využít dohledatelné platby (tedy bankovní převody, aj). Toto ustanovení, zavedeno zákonem 201/2012, následovalo po zákonu 138/2011, který určoval maximální hranici hotovostních plateb ve výši 2 500 euro. Odpovědnost za porušení výše uvedeného zákona platí jak pro obchodníka, tak pro zákazníka. Obchodník při příjmu hotovosti vyšší než 1 000 riskuje sankci, která se pohybuje ve výši od 1 % do 40 % z částky transakce v hotovosti, minimální výše sankce je však 3 000 euro. Požadavky na regulaci hotovostních plateb v Itálii, zavedené právním předpisem, jsou zaměřeny proti „praní špinavých peněz“ a snížení počtu neplatičů daní. Pro určité profesní skupiny je zavedena i povinnost oznámení porušení zákona (maloobchodníci, aj).

Od 1. ledna 2016 se v Itálii zvýšil limit plateb v hotovosti. Opatření je obsaženo v zákoně o státním rozpočtu pro rok 2016. Limit plateb v hotovosti se tak zvýšil z tisíce na tři tisíce eur. Jak informuje italský ekonomický deník Il Sole 24 Ore, tak zvýšení limitu se bude týkat jen plateb mezi soukromými subjekty. Pro veřejnou správu totiž limit zůstal na jednom tisíc eur. Současně lze manipulovat i s vyšší částkou v hotovosti, pokud nedojde k transakci mezi odlišnými subjekty. Díky tomuto pravidlu je možné vložit na vlastní účet i částku vyšší než tři tisíce eur. Jsou také povoleny hotovostní platby do 15 tisíc eur, pokud plátcem je osoba s trvalým pobytem mimo Evropskou Unii. Pro italské Ministerstvo financí je také akceptovatelné, aby platby přesahující stanovený limit byly provedeny částečně v hotovosti a částečně bezhotovostně. Podle Ministerstva financí zvýšení limitu usnadní život malým firmám, živnostníkům ale také například pronajímatelům nemovitostí. Část expertů však zvýšení limitu kritizovala. Domnívají se totiž, že může dojít k nárustu daňových úniků.

 

AUKCE AUTOMOBILŮ

Naše firma se pravidelně účastní aukcí automobilů. Italské aukční domy prodávají automobily výhradně odchodníkům s auty a aukční stránky nejsou přístupné soukromým osobám. V aukcích jsou nabízeny kvalitní ojeté a zánovní automobily za zajímavé velkoobchodní ceny.

ROČNÍ A REFERENČNÍ VOZY

Na Vaše přání Vám zajistíme individuální dovoz referenčního auta nebo předváděcího vozidla, a to jak osobního, SUV, luxusního vozu, sportovního auta nebo moderního a bezpečného offroad automobilu. Tyto vozidla dovážíme od výrobců a autosalonů z Itálie a dalších zemí EU.

AUTA S ODPOČTEM DPH

V současné době má každý pláce DPH nárok na odpočet 21% DPH na jakékoliv zakoupené vozidlo. Ušetřete tam, kde Vás to nic nestojí. Využijte možnosti pořídit si nová auta, předváděcí vozy, referenční nebo ojeté vozidlo za velice výhodnou cenu, aniž by jste nakupovali levně na úkor kvality.

AUTA Z ITÁLIE NA SPLÁTKY

Máte zájem o dovoz auta z Itálie, ale nemáte potřebnou finanční hotovost? Už nemusíte kupovat auto pouze u prodejců v ČR, i my Vám zajistíme profinancování nákupu nového, referenčního, či ojetého vozu prostřednictvím úvěru nebo leasingu za výhodných podmínek.